background

Motorsiklet Sigortası

TEKFEN SİGORTA

Motorsiklet Sigortanızı hemen yapalım.

about

Nedir?

Tüm motorlu kara taşıtlarının yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası, motosiklet sahipleri için de geçerlidir

Neden Yaptırmalısınız?

Motor sahipleri tarafından yapılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Trafik Sigortası olmadan trafiğe çıkan araçlar tespit edildiğinde maddi ceza ve trafikten men edilme durumuyla karşılaşılır.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan motorsiklet kullanımına bağlı olarak,  Türkiye’de ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları sayılarında otomobil ve kamyonetlerin ardından üçüncü sırada motosikletler geliyor. Ancak  trafik sigortası yaptırma oranlarında ise motosikletler son sırada yer alıyor. Aracınıza motosiklet trafik sigortası yaptırarak bir kaza durumunda kendinizi, karşı tarafı ve üçüncü kişileri koruma altına alabilirsiniz.

Teminatları nelerdir?

Zorunlu Trafik sigortası kaza halinde sadece karşı tarafın aracına verilen maddi zararları değil, ölümlü ya da yaralanmalı bir kazada (Yayalar dahil) maddi ve manevi tazminatları da kapsamaktadır. Bu nedenle motosikletinizle karışabileceğiniz olası kazalar sonrasında herhangi bir sorunla veya cezai bir  karşılaşmak istemiyorsanız, geç kalmadan motosikletinizin zorunlu trafik sigortasını yaptırmalısınız.

Zorunlu Motorsiklet Sigortası, sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikası, marka, model, üretim yılı,  motosiklet sahibinin daha önceki hasar geçmişi ve plaka ili gibi birçok kritere göre değişkenlik göstermektedir. 

Bu ürünle ilgili avantajlar ve seçenekler için tüm deneyimimizle yardımınıza hazırız.

about

Merak Ettikleriniz

Günümüzde tercih edilen birçok motosiklet modelinin sahipleri bu poliçeye sahip olabilir. Moto Kask’O sigortası ile Chopper, Cruiser, Enduro, Touring, Scooter olmak üzere 250 CC ve üstü modeller teminat altına alınmaktadır.

Hayır, karşılamaz. Motosikletin kiralık olması, sürücü kurslarında eğitim aracı veya kurye olarak kullanılması, iddia ve yarışlara katılması sonucu meydana çıkacak hasarlar teminat dışıdır.

Motosiklet kaskosunun primleri sunulan teminatların yanı sıra kullanım amacınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Motosiklet kasko sigortası teminatları arasından kendiniz ve aracınız için en uygun olanı seçmelisiniz. Poliçenizi oluştururken ek teminatlar ile sertifika indirimlerini ve ehliyet indirimini de incelemenizde de yarar vardır.

Evet, alınıyor. Motosiklet kaskınız, kıyafetleriniz, ek cihazlar, koruma demirleri ve arka ile yan taraftaki çantalarınız değişen teminat limitleriyle poliçe kapsamında güvence altındadır.

Trafik sigortası, motosiklet kullanıcıları için zorunlu bir sigortadır. Ancak motosiklet kasko sigortası isteğe bağlıdır. Ama hem can hem de mal güvenliğiniz için, beklenemedik durumlarda koruma altında olmak için motorsiklet kaskosu yaptırmalısınız.

Motosiklet kasko poliçenizi satın alırken yurtdışı teminatı ekletebilir ve yurtdışına yapacağınız seyahatlerde de motorsiklet kaskonun güvencesi altında olmanın huzur ve rahatlığını yaşayın.

backgrounds