background

Evcil Hayvan Sigortası

TEKFEN SİGORTA

Sevimli Dostlarınızı güvence altına alabilirsiniz

about

Nedir?

Kedi veya köpek cinsi evcil hayvanların  acil tedavi masraflarına güvence vererek koruyan bir sigortadır.

Neden Yaptırmalısınız?

Anlaşmalı veteriner ağı, teminat kapsamı ve ekonomik fiyatlar ile minik dostunuzun tüm acil sağlık ihtiyaçları güvence altına alabilirsiniz.

Teminatları nelerdir?

Evcil Hayvan Sigortası ile, trafik kazası sonucu oluşan tüm sağlık problemleri, yüksekten düşme sonucu oluşan kırık ve yaralanmalar, herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşacak göz tedavileri, yanma sebebiyle oluşacak tedaviler, elektrik çarpması sonucu oluşacak tedaviler, yabancı cisim yutma veya batması sebebiyle oluşacak tedaviler ve zehirlenmeler, böcek sokması sebebiyle oluşacak tedaviler, sıcak havalarda ısı çarpması, soğuk havalarda donma, boğulma tehlikesi , başka bir kedi veya köpek ile kavga sonucunda oluşacak tedavileri kapsamaktadır. 

Bu ürünle ilgili avantajlar ve seçenekler için tüm deneyimimizle yardımınıza hazırız.

about

Merak Ettikleriniz

Sigortanın kapsamlı teminatları, can dostunuzun acil durumlardaki tedavi ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Aşıları tamamlanmış olan 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan tüm ırk* ve cinsiyetteki kedi/köpekler için yapılabilmektedir. Sigortanın başlayabilmesi için poliçe ile birlikte ücretsiz gönderilen mikroçipin** anlaşmalı veteriner hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Trafik kazası sonucu oluşan tüm sağlık problemleri Yüksekten düşme sonucu oluşan kırık ve yaralanmalar Herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşan göz yaralanmaları Yanma sebebiyle oluşan yaralanmalar Elektrik çarpması sonucu oluşan yaralanmalar Yabancı cisim yutma veya batması sebebiyle oluşan yaralanmalar ve zehirlenmeler Böcek sokması sebebiyle oluşan problemler Sıcak havalarda ısı çarpması, soğuk havalarda donma Boğulma tehlikesi ile karşılaşılması sonucunda oluşan sağlık problemleri Başka bir kedi veya köpek ile kavga sonucunda oluşan yaralanmalar Ayrıca yılda 5.000 TL'ye kadar Acil Sağlık ve 3.000 TL'ye kadar 3. şahıs mali mesuliyet desteği de poliçe kapsamında. *) 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olan hayvanlar teminat kapsamı dışındadır. Kanunun 14. maddesinin l bendinde; “Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır.” hükmü yer almaktadır. (**) 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre evcil hayvanlar için yasal kimliklendirme ekipmanı mikroçip olarak belirlenmiştir. Buna göre hayvan sahiplerinin hayvanlarına çip taktırmaları ve belediyeye kayıt ettirerek kimlik kartı çıkartmaları zorunlu hale gelmiştir.

backgrounds