background

Hayat Sigortası

TEKFEN SİGORTA

Geleceği ve sevdiklerinizi düşünmenin en iyi yolu

about

Nedir?

Hayat sigortası vefat, kalıcı sakatlık, tehlikeli hastalıklar gibi risklere karşı size ve ailenize maddi güvence sunan bir poliçe türüdür.

Neden Yaptırmalısınız?

Poliçe,  verilen teminat ve limitler dahilinde sizin ve ailenizin yaşam standartınızı devam ettirebileceğiniz finansal destek sağlar.  Üstelik Ödenen primlerinizi, vergi avantajıyla gelir vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz.

Teminatları nelerdir?

Hayat sigortası ana teminatı, vefat teminatıdır. Sigortalının vefat etmesi durumunda lehtar ya da kanuni varislerine sigorta poliçesinde belirtilen tutarda teminat ödenir.

İlave olarak, Kazaen vefat teminatı, Kaza/hastalık sonucu maluliyet teminatı, Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı gibi ek teminatlar da poliçenize dahil edilebilir.

Bu ürünle ilgili avantajlar ve seçenekler için tüm deneyimimizle yardımınıza hazırız.

about

Merak Ettikleriniz

Hayat sigortası ürünlerimiz; Kaza sonucu vefat teminatı, kaza/hastalık sonucu sakat kalma teminatı, kaza sonucu tedavi masrafları teminatı, tehlikeli hastalıklar teminatı, gündelik hastane masrafları teminatı ve işsizlik teminatını kapsar. Seçtiğiniz hayat sigortası ürününe göre teminatlarınızın kapsamları da farklılık gösterebilir.

Sigorta genel şartlarına uyan herkes için hayat sigortası düzenlenebilir. Yaş aralıkları ise alınan ürün ve teminata göre değişmektedir. Yaşadığınız sağlık sorununa ilişkin yapılacak tıbbi değerlendirme sonucuna göre hayat sigortası yapılabilmektedir. Sigorta değerlendirmesi sırasında sağlık beyanına veya checkup değerlendirmesine ilişkin doktor görüşünde, tıbbi açıdan hayat sigortası için uygun değilse poliçe düzenlenemez.

Evet. Hayat sigortanızı yasal varislerinizin yanı sıra dilediğiniz başka kişilerden de seçebilirsiniz. Ayrıca sigorta ettirdiğiniz kişiyi istediğiniz zaman değiştirme hakkına da sahipsiniz.

Erken ayrılmanız halinde; sigortada kalma sürenize bağlı olarak veya daha önceden belirlenen oranlarda birikim tutarı üzerinden kesinti uygulanır.

Değerlendirme sürecinin başlaması için tazminata konu belgelerin tarafımıza eksiksiz olarak ulaştırılması gerekir. Nihai karar olumlu ise, tarafımızca hak sahiplerine ödeme yapılır.

Primlerinizi poliçenizde belirtilen tarihlerde ödememeniz durumunda tarafınıza bildirim yapılır ve belirlenen tarih aralıklarında prim borcu hala ödememiş ise sigorta sözleşmesi feshedilir.

Grup Hayat Sigortası ile işverenler çalışanlarını oluşabilecek risklere karşı çalıştıkları süre boyunca güvence altına alır.

İşverenler çalışanlarının yaşam standartlarını korurken vergi avantajından faydalanabilirler.

backgrounds