background

Kağıt Tasarrufu

TEKFEN SİGORTA

Kağıt Tasarrufu

Sigorta risklerin gerçekleşmesi sonucu doğabilecek zararları gidermek için, sigortacı ile sigortalı arasında yapılan hukuki bir sözleşmedir. Faaliyetimizin doğası gereği, en çok kullandığımız malzeme kâğıttır.

Kağıt Tasarrufu
Kağıt tasarrufu sürdürülebilir çevre yönetimi kapsamında ele aldığımız önemli konulardan biridir.
Bu konuda, hem djitalleşme teknolojilerini kullanıyoruz, hem de operasyonel süreçlerinde digitalleşme teknolojilerini uygulayan sigorta şirketleri ile çalışmayı tercih ederek, yasaların elverdiği ölçüde kâğıt tüketimini azaltmaya çalışıyoruz.
Başvuru, teklif, poliçe, tahsilat ve hasar işlemi gibi birçok süreci kağıtsızlaştırma konularına öncelik vererek, poliçe gönderimlerimizin bir çoğunu elektronik posta yoluyla gerçekleştirip, yasaların elverdiği ölçüde dijital arşiv kullanıyor, hasar işlemleriyle ilgili evrakı sigorta şirketlerinin uygulamalarına kağıtsız olarak iletiyoruz.
2019 yılında başladığımız kağıtsız sigortacılık çalışmaları kapsamında, postaya verilen belge adetlerinde 2018 yılına oranla, % 93, kargo maliyetlerinde ise % 87 oranında tasarruf sağladık. 
Gelecek dönemlerde, kâğıtsız sigortacılık çalışmalarımızı daha gelişmiş seviyede yürütebilmek amacıyla, resmi yazışmalar, muhasebe işlemleri, iş ortakları ve tedarikçilerimizle yaptığımız sözleşmeler gibi konular için e-imza uygulamasına geçiş yapılması çalışmalarımızı önceliklendirmiş bulunuyoruz.

Öne Çıkan Haberler

blog image
Tekfen Sigorta
7 Haziran 2021

Pandemide Sigortacılık Ön Plana Çıktı

2020 yılında başlayan COVID-19 salgını ile birlikte ile birlikte tüm dünyanın gündemi ve düzeni aniden değişti ve en öncelikli konu sağlık haline geldi.

Detaylı İncele
blog image
CAPITAL
ŞUBAT 2020

Katastrofik Riskler Türkiye Gündeminde

Katastrofik Riskler düşük bir olasılık ama çok büyük bir etkiye sahip diye bilinirdi. Ama artık her şey değişti. Yıkıcı hasarlar gündemden düşmüyor.

Detaylı İncele