Tekfen Sigorta Tarihçesi

 

Arkamızda Tekfen gücü, önümüzde parlak bir gelecek var.

 

Tekfen grup şirketlerinin artan sigorta ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Tekfen Sigorta, ulaştığı hizmet kalitesi ile hızla gelişmiş, hedeflerini büyütmüş ve 1989 senesinden itibaren Tekfen Holding bünyesinde Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş adı altında faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

Önce kurumlar, sonra bireyler Tekfen Sigorta ile güvence altında

Tekfen Sigorta sektöründe tercih edilen, örnek bir kurum olma vizyonu ve rekabet gücünü arttırma hedefiyle; işinde uzman, profesyonel ve güvenilir sigorta şirketlerinin acenteliklerini bünyesine dahil etmiş ve sektördeki yerini perçinlemiştir. Sigorta sektöründeki yerel ve uluslararası gelişmeleri yakından takip eden, değişikliklere hızla uyum sağlayan Tekfen Sigorta, "Kurumsal Sigortacılık" alanında adından söz ettirdikten sonra; müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak ve güvenilir hizmet yelpazesini daha da genişletmek amacıyla Bireysel Sigortacılık alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

Farkımız, iş anlayışımız

Tekfen Sigorta, kurumsal ve bireysel müşterilerine elementer, sağlık, hayat, bireysel emeklilik alanlarında hizmet vermektedir.Tekfen Sigorta hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet anlayışı ile müşterilerine standart çözümler sunmak yerine, onların ihtiyaçları doğrultusunda en uygun alternatifleri geliştirir. Uygulamada çıkan problemlerde müşteri hakkını gözeterek çözümler sunar, yaygın bilgi paylaşımı ve deneyimiyle müşterilerinin avantajına olabilecek gelişmelerden haberdar eder, faydalanmalarını sağlar.

Türkiye’de online sigortacılık Tekfen ile başladı

Tekfen Sigorta' nın 2005 yılında geliştirmeye başladığı online sigortacılık çözümleri, web tabanlı bir sigorta platformuna dönüştü. 

Tekfen Sigorta Online Sigortacılık portalı üzerinden kasko, trafik, konut, dask, seyahat, kredi hayat sigortalarının teklif ve poliçe işlemleri, hesap takibi hizmetleri %100 online olarak gerçekleştirebiliyor.  Portal bu hizmetlerin yanı sıra  online olarak raporlama, hesap takibi hizmetlerini sunuyor.

Tekfen Sigorta online uygulamaları sayesinde, bir poliçe tanzimi için ortaya çıkan operasyon yükünü sadece 2 dakikaya indirerek, müşterilerinin ve iş ortaklarının hızlı hizmet almasını sağlıyor ve müşteri memnuniyetini arttırıyor.

Tekfen Sigorta Ortaklık Yapısı

Hissedarın Adı

Hisse Oranı

Necati Akçağlılar

% 0.005

Feyyaz Berker

% 0.005

Ali Nihat Gökyiğit

% 0.005

Ali Nihat Gökyiğit Yatırım Holding A.Ş

% 0.002

Cansevil Akçağlılar

% 0.002

Alev Berker

% 0.002

Tekfen Holding A.Ş

% 99.978

 

 

 

 

copyright © 2010 Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. | Telefon: 0212 359 38 80 (pbx) | Fax: 0212 359 38 81 | Gizlilik Politikası | Kullanım Koşulları
Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri bir Tekfen Holding Kuruluşudur.
 
Sign In